MICHAELA KAPUSTOVA
Mezzosopran Michaela Zajmi, solistka Teatru Narodowego w Pradze, urodziła się w Brnie i studiowała w Konserwatorium w Pradze pod kierunkiem prof. Yvony Škvárové.
W trakcie studiów i po ukończeniu studiów z sukcesem wzięła udział w kilku konkursach wokalnych. Najcenniejsze nagrody otrzymała na 44. Międzynarodowym Konkursie Śpiewów w Karlowych Warach, gdzie zdobyła 3 miejsce w kategorii opery i pieśni. Została również nagrodzona przez Towarzystwo Antonína Dvořáka za najlepszą interpretację piosenki Dvořáka "Dejte klec jestřábu", a także nagrodę specjalną z Teatru J. K. Tyl w Pilznie.

Michaela Zajmi była laureatką Międzynarodowego Konkursu Piosenki im. Leoša Janáčka (EMCY), a następnie została laureatką konkursu śpiewu w Konserwatorium Muzycznym w Czechach w Parbubicach, zdobywając I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Śpiewackim " Pražský pěvec ".
Podczas studiów uczestniczyła w kursach mistrzowskich pod kierunkiem Petera Dvorskiego w Jaroměřicach nad Rokytnou,
a następnie została wybrana do śpiewania na serii koncertów dla najlepszych śpiewaków.

W 2010 roku została nominowana do nagrody Thalia Prize za wyjątkowe przedstawienie sceniczne jako Angelina w operze La Cenerentolla Rossiniego w Teatrze Narodowym w Brnie.
Jej teatralny debiut odbył się w Teatrze J. K. Tyl w Pilźnie jako Rosina (The Barber of Sevilla), a następnie występowała w różnych teatrach operowych w Pradze, Brnie, Ostrawie i Czeskich Budziejowicach, gdzie kontynuuje śpiewanie mezzosopranowych części.

Ostatnio Michaela wystąpiła na wielu koncertach z Praską Filharmonią Kameralną, Filharmonią Pilzneńską, Filharmonią Południowoczeską i Orkiestrą Kameralną Talich.
Wystąpiła także na koncercie inauguracyjnym z okazji 200-lecia Fundacji Praskiego Konserwatorium Muzycznego w Rudolfinum, a także podczas koncertu zamykającego 50. doroczny jesienny festiwal Dvořák.

Michaela z powodzeniem występowała w trasie koncertowej we Włoszech, a także koncertowała z Operą Glyndebourne, która wykonywała operę Rusałki Dvořáka w Wielkiej Brytanii. Regularnie podróżuje do Japonii z Praską Narodową Operą Teatralną i występowała z Budapest Festival Orchestra podczas europejskiej trasy.

W 2016 r. śpiewała w operze Janačka The Little Cunning Vixen w Teatro Regio di Torini (IT), a w tym samym roku uczestniczyła w kursach mistrzowskich pod kierunkiem Brigitte Fassbaendar.