Rafał Bartmiński czołowy polski tenor, laureat II miejsca i 11 nagród VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki. Występował m.in. z Filharmonią Narodową, NOSPR, Sinfonieorchester des Bayreischen Rudfunks w Monachium, Orqesta Sinfónica de RTVE w Madrycie, Israel Philharmonic Orchestra Tel- Aviv. Współpracował m.in z Teatrem Wielkim- Operą Narodową, Teatr Bolshoi w Moskwie, Wexford Opera Festival, Teatro Real w Madrycie, Opera Bastille w Paryżu, Opernhaus w Wuppertalu. Artysta wykonuje bardzo szeroki repertuar oratoryjny.

Rafała Bartmińskiego można podziwiać w ponad 30 pierwszoplanowych kreacjach operowych jako: Stefana w Strasznym Dworze i Jontka w Halce St. Moniuszki, Pinkertona w Madama Butterfly i Rodolfo w La Boheme G. Pucciniego, Pasterza w Królu Rogerze K. Szymanowskiego, Księcia Mantui w Rigoletto, Alfredo w La Traviata G. Verdiego, Waltera w Pasażerce M. Weinberg. Pracował z wybitnymi dyrygentami, wśród których znalazły się takie nazwiska, jak Maris Jansons, Marc Minkowski, Teodor Currentzis, Tomas Hanus, Gabriel Chmura, Krzysztof Penderecki i reżyserami: Dmitri Tcherniakov, Michael Gieleta, David Alden, Mariusz Treliński, Jakob Peters Messer.

Dał się poznać także jako aktor dramatyczny występując w Teatrze Telewizji w spektaklu Sesja Castingowa w reż. K. Zanussiego oraz spektaklu A. Domalika Maria Callas- master class u boku Krystyny Jandy w Och- Teatr. Został uhonorowany Małym Berłem Fundacji Kultury Polskiej przez Marię Fołtyn jako propagator muzyki St. Moniuszki.